Poštovani,
Od 24.11.2020. se obustavljaju do daljeg svi prvi i kontrolni pregledi u Poliklinici KCS.
Klinika za neurologiju KCS

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Home Početna

Aktuelnosti

Previous Sledeća
SIMPOZIJUM I MONOGRAFIJA: „Parkinsonova bolest:2020, 13.11.2020

Poštovane kolege, dragi prijatelјi

Veliko nam je zadovolјstvo da Vas obavestimo da će se

Seminar praktičnog lekara, 20.- 23.02.2020.

Institut „Simo Milošević“ u Igalu bio je domaćin interdisciplinarnog sastanka Društva neurologa Srbije i Udruženja

Škola Društva mladih neurologa Srbije – Škola glavobolja

Škola Društva mladih neurologa Srbije održana je na Paliću 4. i 5. novembra 2019. godine.

Nagrada za prof. dr Elku Stefanovu

Prof. dr Elka Stefanova je dobitnica Nagrade za izuzetnost 2019. koju dodeljuje Hemofarm fondacija

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka sa ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža Internet.

Različiti modaliteti kortikosteroidne terapije su jednako efikasni i bezbedni u lečenju hronične inflamatorne demijelinizacione poliradikuloneuropatije (CIDP)

Odeljenje za neuromišićne bolesti Klinike za neurologiju u saradnji sa Univerzitetom u Amsterdamu i Univerzitetom u Milanu

G. G. A. van Lieverloo, S. Peric, P. E. Doneddu, F. Gallia, A. Nikolic, L. Wieske, C. Verhamme, I. N. van Schaik, E. Nobile-Orazio, I. Basta, and F. Eftimov. Corticosteroids in chronic inflammatory demyelinating polyneuropathy: A retrospective, multicentre study, comparing efficacy and safety of daily prednisolone, pulsed dexamethasone, and pulsed intravenous methylprednisolone. J Neurol 2018; 265(9): 2052–2059.

Prenos predavanja i seminara iz slušaonice klinike - Webinari

Poštovane kolege,

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije od 19. marta 2009. godine otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka koje naša institutucija želi da upriliči s ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža globalna informatička mreža kakva je Internet.

Predvideli smo da se svakog poslednjeg četvrtka u mesecu, sa početkom u 12 časova, stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našem Institutu.

Za start prenosa kliknite na ovaj link. Napomena: za prenos i slike i zvuka link je potrebno otvoriti u Internet Explorer-u i prihvatiti instalaciju ponuđenih dodataka.

Plan Webinara za 2020. godinu:

19.3.2020
Hirurško lečenje simptomatske karotidne bolesti
doc. dr Marko Dragaš

16.4.2020.
Egzekutivne funkcije poslednje i/ili prve
dr sc. med. dr Bilјana Salak Đokić

21.5.2020.
Lečenje kognitivno-bihejvioralnih posledica moždanog udara
doc. dr Milija Mijajlović

18.6.2020.
Funkcionalna megnetna rezonanca: bazični principi i osnovi kliničke primene
prof. dr Katarina Koprivšek

Kolegijalni pozdrav

Kolektiv Klinike za neurologiju

Da li ste zadovoljni sadržajem sajta Klinike za neurologiju?

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.