Home Forum
Dobro došli, gost
Diskusija o epilepsiji
  • Strana
  • 1

TEMA: Kućni ljubimci-pomoćnici

Kućni ljubimci-pomoćnici pre 8 godina, 10 meseci #133

• MarijanaM
Više ljudi mi je reklo da u svetu postoje psi dresirani da reaguju kad osete da će uslediti epi napad i svojom reakcijom upozore epileptičara koji nema predosećaj neposredno pre napada. Da li takvi kučići postoje kod nas?
Hvala!
Poslednja izmena: pre 8 godina, 10 meseci od .

Odg: Kućni ljubimci-pomoćnici pre 8 godina, 10 meseci #134

• makili
Zdravo, Ne znam za dresirane pse kod nas.Gledala sam na Animal planet pse koji spontano mogu da predosete gazdine napade,ali nisu bili prethodno dresirani u te svrhe.Kad gazda primeti specificno ponasanje svog psa,legne i tako izbegne povređivanje pri napadu.Nesto o obuci,ali ne znam kako to izgleda i da li sam dobro videla,pa se ograđujem,videla sam prilikom priče o Centru za obuku pasa vodiča za slepe ljude u Hrvatskoj.Mislim da je dreser pomenuo da obučavaju i pse pomagače epileptičarima.Mislim.Možda neko zna nešto više. Ono što lično mogu da potvrdim je da od kada imamo psa mnogo je manje epi napada i naišla sam na dosta ljudi sa istim iskustvom.Naš pas ne ume da prepozna kada će napad naići,ali ne znam zašto,rezultati su bolji.Možda neki psihološki efekat,možda nema veze sa kucom,ali nismo jedini.Da smo je uzeli ranije ko zna...

Re: Odg: Kućni ljubimci-pomoćnici pre 8 godina, 10 meseci #135

• MarijanaM
Hvala makili na odgovoru.
Pitanje je vise bilo upuceno doktorima. Ne znam ko bi drugi mogao da pokrene projekat obuke pasa. Postoji vise udruzenja nasih neurologa (sto mozes videti na pocetnoj strani sajta). Mogli bi da uvrste ovo u jedan od svojih projekata.
Zar nije to bolje resenje od kljukanja ljudi velikim dozama lekova? Evo, meni se "najavljuje" veliki napad, serijom malih, koja je pocela. Ne znam gde cu biti i sta cu raditi kad dodje do njega, da li cu se "razbiti" ili ne, posto neposredno pre pocetka nemam predosecaj. Treba li samo na jednom mestu da sedim dok ne dodje? Ovo nije normalan zivot.
Ja nemam uslove za kucnog ljubimca (inace bih verovatno vec imala psa) ali ako bi mi neko ponudio dresiranog psa, nasla bih neki cosak za njega, posto mi je zdravlje na prvom mestu.
Poslednja izmena: pre 8 godina, 10 meseci od .
  • Strana
  • 1
Vreme za pravljenje stranice: 0.07 sekundi

Webinari na Internetu

Predvideli smo da se svakog trećeg četvrtka, sa početkom u 12 časova, u mesecu stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našoj klinici. Detaljnije na ovom linku.

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.

Spisak stručnih radova zaposlenih na Klinici za neurologiju u periodu od 1981. godine do današnjih dana. Spisak možete pogledati ovde.