Doc. Dr Marko Ercegovac

Pozicija: Lekar specijalista neurologije
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Zakazivanje pregleda na telefon poliklinike 0113663409
Rođen je 1968. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu.
Studije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu započeo je 1989. godine, a diplomirao 1994. godine sa prosečnom ocenom 9,84 (devet, osamdeset i četiri).
Posle završenog opšteg lekarskog staža, kao stipendista Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, 1995. godine započeo je specijalizaciju iz Neurologije na Institutu za neurologiju KCS.
U stalnom je radnom odnosu na Institutut za neurologiju KCS od 1995. godine.
Specijalistički ispit je položio 26.11.1999. godine sa odličnom ocenom.
Kao stipendista Prorektorata za nauku i istraživanje Univerziteta u Cirihu, 1995. godine boravio je na Institutu za neurologiju na usavršavanju iz oblasti elektroencefalografije i epileptologije.
Magistarsku tezu pod nazivom : « Faktorska analiza specifičnosti i učestalosti simptoma juvenilne mioklonične epilepsije » (mentor Prof.dr Zvonimir Lević) odbranio je 27.februara 2004. Godine.
Doktorsku tezu pod nazivom: «Uloga oksidativnog stresa u kontroli epileptičkih napada i terapijskom odgovoru na primenu različitih antiepileptičkih lekova» (mentor doktorske disertacije je Prof. dr Nebojša Jović, a komentor Prof. dr Tatjana Simić) odbranio je 29.decembra 2010.godine.
Proveo je u periodu juni/juli 2004. godine na neurološkom usavršavanju u Kishiwada Tokoshukai bolnici u Tokiju.
Od oktobra 2006. godine do aprila 2009. godine završio je 4 EUREPA kursa, iz oblasti „Primene EEG-a u dijagnozi i lečenju epilepsije“, „Farmakološkog lečenja epilepsije“, „Genetike u epilepsiji“ i „neuroimidžinga u epilepsiji“.
Učesnik je većeg broja naučnih skupova u zemlji i inostranstvu.
Specijalista neurologije od 1999. godine
Sertifikat iz kliničke elektroencefalografije i epileptologije stekao je 1998. godine, posle šetomesečne edukacije u Centru za epilepsije i migrene u Beogradu.
Sertifikat iz Primene EEGa u dijagnostici i lečenju epilepsije EUREPA teaching course 2006
Sertifikat iz Genetika u epilepsiji EUREPA teaching course 2008
Sertifikat iz Neuroimidžing u epilepsiji EUREPA teaching course 2009
Sertifikat iz Farmakološkog lečenja epilepsije EUREPA teaching course 2007
Epilepsija, Progresivna Mioklonička Epilepsija, Epileptički status, Encefalopatije, oksidativni stres kod epilepsije i drugih neuroloških obolenja, video-EEG monitoring, EEG, neurofiziologija, invazivni EEG u prehirurškoj pripremi, epilepsija i trudnoća.
Srpsko Lekarsko Društvo
Evropska Federacija Neurologa
Savez liga za borbu protiv epilepsije Srbije (blagajnik)
Internacionalna liga za borbu protiv epilepsije (ILAE)