Doc. dr Sci Med Aleksandra Kačar

DOC. DR ALEKSANDRA KAČAR,
dr sci med

Kabinet za elektromioneurografiju i evocirane potencijale
Pozicija: Lekar specijalista - neurolog, šef EMG kabineta
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Zakazivanje pregleda: telefon poliklinike: 0113663409
Mr Sci Med Kačar dr Aleksandra je rođena 1968. godine u Čačku, gde je završila osnovnu i srednju sa odličnim uspehom. Medicinski Fakultet Univerziteta u Beogradu upisala je 1987. god., a završila 1993. god. sa prosečnom ocenom 9.71.
Od 1993. god. do 1998. god. bila je stipendista Ministarstva za nauku i tehnologiju Republike Srbije na projektu: “Integrativne funkcije CNS-a” (mentor: Prof dr V.S. Kostić).
Specijalizaciju iz neurologije (1994-1998) je završila na Institutu za neurologiju KCS sa odličnim uspehom. Kao lekar specijalista – neurolog, od 2000. godine je zaposlena na neodređeno vreme.
Edukaciju iz elektromioneurografije je od 1.01.2006.- 31.03.2007. obavila na Institutu za neurologiju KCS (mentor: Prim dr R. Trikić).
Magistarsku tezu pod naslovom “Kliničke i elektrofiziološke karaktaristike fokalne distonije ruke“ odbranila je 2003. godine (mentor: Prof dr V.S. Kostić). U toku je izrada doktorske disertacije iz oblasti kontrole motorike: "Uticaj transkranijalne magnetne stimulacije na kliničke znake i elektrofiziološke parametre kod obolelih sa Parkinsonovom bolešću" (mentor: Prof dr V.S. Kostić)
Radi elektromioneurografiju i evocirane potencijale na Neurološkoj klinici u Beogradu.
Posebna oblast interesovanja se odnosi na primenu neurofizioloških metoda u dijagnostici i terapiji u neurološkim bolestima (elektromioneurografija – EMG, evocirani potenicijali – EP i transkranijalna magnetna stimulacija – TMS).
Trenutno je u statusu istraživača - saradnika na Institutu za Medicinska Istraživanja u Beogradu.
Kurs iz elektromioneurografije (EMG): Clinical Neurophysiology of the Peripheral Nervous system, Uppsala, Sweeden, 25 – 29. 01. 2010, organizator: Prof dr E. Stålberg.
Istraživač u oblasti transkranijalne magnetne stimulacije (TMS):  Sobell Department of Motor Neuroscience and Movement Disorders, The National Hospital for Neurology and Neurosurgery, London, UK, 15.11.2006.-15.04.2007, mentor - Prof JC Rothwell.
EFNS fellowship (honorary clinical observer), Department to Department Program, Department of Clinical Neuroscience, King's College, London, UK, 31.08.-12.10.2005. Oblast interesovanja – periferne neuropatije i elektromioneurografija; mentor – Prof Dr R.C. Hughes and  Prof Dr K. Mills.
Kratkotrajni boravci u svojstvu istraživača i kliničkog posetioca – Klinični Centar Ljubljana, Slovenia – Odeljenje neurofiziologije 15.09.-05.10.2004. i 11.03.-15.04.2005. Oblast interesovanja - EMG and TMS; mentor - Prof Dr J. Zidar i Doc dr Z. Rodi.
Edukacija iz EMG – Institut za Neurologiju, KCS, Beograd – 1.01.2006.- 31.03.2007.
Magistarska teza -  Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za neurologiju KCS) “Kliničke i elektrofiziološke karaktaristike fokalne distonije ruke“ 2003. god. (mentor: Prof dr V.S. Kostić).
Specijalistički staž iz neurologije - Institut za neurologiju, KCS, 1994-1998.
Medicinski fakultet – Medicinski Fakultet u Beogradu – 1987-1993.
Sertifikat o završenoj EMNG edukciji – Institut za neurologiju, KCS, 1.01.2006.- 31.03.2007.
Certificate of 6th  King’s College Neuromuscular Disease Symposium, London, UK, 24.11.2006.
Certificate: Clinical Neurophysiology of the Peripheral Nervous system, Uppsala, Sweeden, 2010.
Elektromioneurografija, evocirani potencijali, transkranijalna magnetna stimulacija u dijagnostici i terapiji neuroloških oboljenja, primena elektrofizioloških metoda u eksperimentalnoj neurofiziologiji (posebna oblast interesovanja - kontrola motorike), ispitivanje i lečenje bolnih sindroma i polineuropatija tankih vlakana.
Nagrada za najbolji poster, februar 2007. godine: Queen’s Square -  Brain Repair and Rehabilitation Departmental Poster Event - Ruge D, Greenwood R, Kacar A, Zafar N, Teo J, Oliver R, Bestmann S & Rothwell JC: The effect of Theta Burst Stimulation over posterior parietal cortex on parieto-motor functional connectivity.
Srpsko Lekarsko Društvo
Evropsko udruženje neurologa (ENS)
Udruzenje za klinicku neurofiziologiju SCG
Neurološke bolesti