Dr Aleksandra Tomić

DR ALEKSANDRA TOMIĆ

IV kliničko odeljenje-Odeljenje za nevoljne pokrete
Centar za botulinski toksin
Pozicija: neurolog
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Kontakt telefon IV odeljenje - 0113064239
Aleksandra Tomić je 2007. godine završila Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, gde je 2010. godine odbranila i završni rad akademske specijalizacije iz oblasti neurologije (tema: “Kliničke, genetske, epidemiološke i radiološke karakteristike obolelih od Vilsonove bolesti”, mentor: prof. dr Marina Svetel) , a potom upisala doktorske studije iz neurologije. U toku je izrada teze pod mentorstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića. Na Klinici za neurologiju Kliničkog centra Srbije radi od 2007. godine, prvo kao istraživač saradnik, a potom kao klinički lekar i specijalizant neurologije. Specijalizaciju je završila 2016. godine i od tada radi kao neurolog na IV kliničkom odeljenju i u Centru za botulinski toksin. Izabrana je za kliničkog asistenta katedre za neurologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu 2016. godine. Saradnik je na projektu pod rukovodstvom akademika prof. dr Vladimira S. Kostića (br. projekta 175090) Ministarstva za nauku i životnu sredinu Republike Srbije od 2011.
Doktorske studije
Neurologija
Beograd, Srbija
2010 – u toku

Fellowship – San Raffaele Hospital,
University Vita-Salute (mentor Prof. Massimo Filippi)
Neuroimidzing u neurodegenerativnim bolestima
Milano, Italija

Specijalistički staž - Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu
Neurologija Beograd, Srbija
2011-2015.

Observership- EFNS Department to Department Programme
Clinic for Neurology, 1st Medical Faculty, Charles University, Prague
Movement Disorders Department – bolesti nevoljnih pokreta i neurodegenerativne bolesti, DBS, terapija botulinskim toksinom
Prague, Češka
2010

Završni akademski specijalistički rad – Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za neurologiju KCS) (Mentorstvo: Prof. dr Marina Svetel)
Neurologija
Beograd Srbija
2010

Medicinski fakultet – Medicinski fakultet u Beogradu
Beograd Srbija
2007

Ekstrapiramidni poremećaji: distonije, Parkinsonova bolest i parkinsonizmi, tremor, Vilsonova bolest, genetska osnova neurodegenerativnih bolesti. Terapija distonija botulinskim toksinom.
Društvo neurologa Srbije
Društvo mladih neurologa Srbije