Dr Višnja Pađen

DR VIŠNJA PAĐEN

Višnja Padjen je 2007. godine diplomirala na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu. Na istom fakultetu je u martu 2010. godine odbranila završni akademski specijalistički rad: „Moždana smrt: dijagnostički kriterijumi i transplantacija“, a u maju 2014. godine i doktorsku disertaciju: „Akutni ishemijski moždani udar kod bolesnika sa atrijalnom fibrilacijom: kliničke karakteristike i ishod“. U junu 2015. godine je na City College, Unverzitet u Šefildu (Velika Britanija) završila MBA program sa disertacijom: „Upravljanje promenama primarne prevencije cerebrovaskularnih bolesti iz perspektive zdravstvenih radnika u Beogradu, Srbija“. Od oktobra 2009. do novembra 2011. radila je kao naučni saradnik u okviru projekata Ministarstva za nauku i tehnologiju Republike Srbije pri Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i Klinici za neurologiju KCS. Od novembra 2011. zaposlena je na Klinici na neurologiju KCS, na Odeljenju urgentne neurologije. Specijalizaciju je zavrsila u januaru 2018.godine.
2010. godine boravila kao stipendista francuske vlade za naučno usavršavanje, u Francuskoj u Univerzitetskoj bolnici „Roger Salengro“ u Lilu, na odeljenju Urgentne i cerebrovaskularne neurologije u trajanju od 3 meseca.
U septembru 2012. ponovo boravila u Francuskoj u Univerzitetskoj bolnici „Roger Salengro“ u Lilu, u cilju izrade doktorske disertacije.
cerebrovaskularne bolesti, moždani udar, terapija moždanog udara, atrijalna fibrilacija, neurointenzivna nega
Dobitnik prve nagrade na IV simpozijumu o cerebrovaskularnim bolestima/Internacionalni sastanak “Trends in neurosonology“ održanom u Beogradu za rad: „ Intravenska tromboliza kod akutnih ishemijskih moždanih udara uzrokovanih atrijalnom fibrilacijom – SETIS studija“
Srpsko lekarsko društvo
Udruženje mladih neurologa Srbije (predsednik odbora za domaće odnose)