Mr sc. Aleksandra Parojčić

mr sci med
specijalista kliničke psihologije
neuropsiholog

Centar za neuropsihologiju i bihejvioralnu neurologiju
Centar za epilepsiju i poremećaje spavanja
Pozicija: Specijalista kliničke (medicinske) psihologije
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Zakazivanje pregleda: telefon neuropsiholoske laboratorije 0113064244
Aleksandra Parojčić, rodjena Savić, rođena je u Metkoviću 25.11.1968. godine.
Osnovnu  i srednju školu, kao i Pedagošku akademiju za nastavnike razredne nastave, završila je u Beogradu.
1997. godine diplomirala na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
2006. godine stekla zvanje specijaliste medicinske psihologije, položivši specijalistički ispit na Medicinskom fakultetu u Beogradu, sa odličnim uspehom.
2008. godine odbranila magistarsku tezu »Kognitivni profil frontotemporalnih demencija u odnosu na obolele od Alchajmerove bolesti«.
Od 1995. do danas pohađala je više edukativnih seminara iz različitih oblasti psihologije (psihodramska psihoterapija, psihoterapija i savetovanje fenomenološko egzistencijalističke orijentacije, razvojna neuropsihologija, neuropsihološka dijagnostika i reedukacija psihomotorike, teacher training...).
Na Institutu za neurologiju KCS zaposlena od 1998. godine u neuropsihološkoj laboratoriji, gde se prevashodno bavi neuropsihološkom procenom i psihodijagnostikom. Edukaciju iz neuropsihološke dijagnostike stekla je poslediplomskim studijama na Medicinksom fakultetu i kliničkom praksom u timu prof. D. Pavlovića na Klinici za neurologiju.
Zajedeno sa prof. S. Bojaninom, dečjim psihijatrom i neuropsihologom, koautor je i realizator više obrazovnih programa koji su akreditovani od strane Zavoda za obrazovanje i vaspitanje.
Sarađuje u realizaciji naučnoistraživačkih projekata koji se realizuju na Institutu za neurologiju. Pored neuropsihološke dijagnostike, kao specijalista kliničke psihologije, bavi se i psihodijagnostikom - eksploracijom ličnosti, kao i psihološkim savetodavnim radom sa neurološkim pacijentima i članovima njihovih porodica. Mentor je za oblast neuropsihologije specijalizantima medicinske psihologije. Stručni je saradnik Društva Multiple skleroze Srbije. Deo je tima za prehiruršku evaluaciju i praćenje bolesnika sa farmakorezistentnom epilepsijom.
Magistarski rad – Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za neurologiju KCS) (Mentor: prof dr Gordana Ocić),
2008

Specijalizacija – Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za psihijatriju KCS, Klinika za neurologiju KCS),
Beograd, Srbija
2006

Obuka iz neuropsihološke i defektološke dijagnostike (“Centar za reedukaciju Tvrdjava”, prof dr Svetomir Bojanin),
2004.

Reedukacija psihomotorike (“Centar za reedukaciju Tvrdjava”, prof dr Svetomir Bojanin),
2002.

Filozofski fakultet odeljenje za psihologiju, Univerzitet u Beogradu,
1998.

Psihodramska psihoterapija (dr Vladimir Milošević, neuropsihijatar, educator psihodrame),
1997.
Specijalista medicinske psihologije
Magistar neuropsihologije
Neuropsihološka dijagnostika kognitivnih poremećaja neuroloških pacijenata, Neuropsihološka procena i evaluacija kandidata za operativno lečenje refraktorne epilepsije, Psihodijagnostika konverzivnih poremećaja, Pseudoepilepsije Frontotemporalna demencija, Demencija i pseudodemencija, psiholoski savetodavi rad sa neuroloskim pacijentima i clanovima njihovih porodica.
Stipendija Republičke fondacije za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka 1999;
Oktobrska nagrada grada Beograda 1987.
Društvo psihologa Srbije
Neuropsihološka procena sledećih bolesti i stanja: Demencije
Pseudodemencije
Epilepsija