Drinka Jugović

Drinka Jugović,
med. sestra Dnevne bolnice

Klinika za neurologiju, Dr.Subotica br.6 Kontakt telefon 011/306-42-13
Rođena 1966. u Zemunu. Srednju medicinsku školu završila u Zemunu 1984. Diplomirala na Defektološkom fakultetu, na smeru Somatopedija, 2004. Od 1984. zaposlena na Klinici za neurologiju. 2009. postavljena na mesto glavne sestre Dnevne bolnice.
Edukacije za rad na aparatima za terapijsku izmenu plazme (nekoliko generacija) 1989, 2007 i 2010. Edukacija za bezbedno rukovanje citostaticima 2008. Kurs iz oblasti bezbednog rukovanja i skladištenja biohazardnog otpada 2010., škola EEG-a 2004., kurs računara 2005.godine. Učesnik Simpozijuma neuroloških sestara u Kragujevcu 2009. i Kongresa neuroloških sestara 2010. u Beogradu kao i mnogih kliničkih i van kliničkih predavanja.
Terapijska izmena plazme
UMST „Sestrinstvo” KCS
Udruženje neuroloških sestara Srbije UNSS
Komora medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije KMSZTS