Home Aktuelnosti Arhiva Prezentacija BIOFESTA 2014, 27.05.2014. u 13h
Prezentacija BIOFESTA 2014, 27.05.2014. u 13h

Pozivamo Vas da u utorak, 27.5.2014. u 13h, u slušaonici u prizemlju Klinike za neurologiju, Dr Subotića 6, prisustvujete prezentaciji Petog Beogradskog

Internacionalnog Filmskog Festivala Osoba Sa Invaliditetom - “BOSIFEST 2O14” i na taj način date doprinos širenju ideje koju BOSIFEST promoviše, a to je ukazivanje na značaj inkluzije osoba sa invaliditetom u društvo, i to na jedinstven i kreativan način-kroz filmsku umetnost.

Program prezentacije:

• Najava prezentacije (moderator Marijana Bilić),
  • Promo spot BOSIFEST-a 2014,
  • Obraćanje direktora klinike, akademika prof. dr Vladimira Kostića,
  • Obraćanje direktora BOSIFEST-a, Darka Ivića,
  • Projekcija filmova:
    1.“Lucy”, Libby Blood, SAD, 11 min
    2.“10:4” (“Ten to Four”), Guy Natanel, Velika Britanija 5 min
    3.“Like a Butterfly”, Miroslaw Grubek, Poljska, 29 min

Jedna od najznačajnijih ideja koje BOSIFEST promoviše jeste edukacija mladih o značaju inkluzije osoba sa invaliditetom u društvo, kao i njihovo uključivanje u sam proces realizacije te ideje, te će, pored zaposlenih u Kliničkom centru Srbije, prezentaciji prisustvovati i studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu, kao i stažisti Kliničkog centra Srbije. Pored njih, biće prisutni i pojedini pacijenti koji se trenutno nalaze na Klinici za neurologiju, kako bi ovakva ideja doprla do svih slojeva zdravstvenog sistema kojih se ona tiče. Nadamo se da ćete se odazvati našem pozivu i svojim prisustvom doprineti osnaživanju društvene svesti o značaju inkluzije osoba sa invaliditetom u društvo.