Dr Mirjana Arsenijević

DR MIRJANA ARSENIJEVIĆ

Mirjana Arsenijević je rođena 1992. godine. Osnovnu i srednju školu je završila kao vukovac i đak genarcije u Kuršumliji. Godine 2011. je upisala Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu. Tokom studija je bila stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, kao i Republičke fondacije za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka Ministarstva prosvete, a dobitnik je i stipendije Fonda za mlade talente Republike Srbije za najbolje studente završnih godina. Diplomirala je 2017. godine sa prosečnom ocenom 9.90/10. Na Klinici za neurologiju je zaposlena od juna 2018. godine, a specijalizaciju iz neurologije je započela aprila 2019. godine. Aktuelno je na trećoj godini doktorskih studija iz epidemiologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu (mentori: Prof. dr Tatjana Pekmezović i Prof. dr Dejana Jovanović). Posebno je zainteresovana za rad na Odeljenju urgentne neurologije, uključujući Jedinicu intenzivnog neurološkog lečenja i Jedinicu za moždani udar.
Doktorske studije iz epidemiologije, Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu (mentori: : Prof. dr Tatjana Pekmezović i Prof. dr Dejana Jovanović)
Beograd, Srbija
2017 – sada

Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu (prosečna ocena 9.90/10)
Beograd, Srbija
2011 - 2017

Srednja škola - Gimnazija u Kuršumliji (đak generacije 2010/2011)
Kuršumlija, Srbija
2007 - 2011

Osnovna škola - „Drinka Pavlović“ u Kuršumliji, (đak generacije 2006/2007)
Kuršumlija, Srbija
1999 – 2007
Sertifikat o akreditaciji- NIH skala za moždani udar (NIHSS) trening- engleski program, Američka akademija za KME
Moždani udar (akutno lečenje- endovaskularne procedure i tromboliza), moždani udar u trudnoći, lečenje urgentnih neuroloških oboljenja, akutne inflamatorne polineuropatije, koma, epileptični status
Stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, stipendista Republičke fondacije za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka Ministarstva prosvete, dobitnik nagrade za najboljeg studenta 2.godine Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, dobitnik stipendije Fonda za mlade talente Republike Srbije za najbolje studente završnih godina, dobitnik stipendije Fondacije „Dr Dragoljub Marinković“,Univerzitet u Beogradu.
Srpsko lekarsko društvo
Društvo mladih neurologa Srbije
Evropska organizacija za moždani udar
Evropska akademija neurologa