Home O klinici Zaposleni Zdravstveni saradnici
Dr.sci. Milena Janković

DR.SCI. MILENA JANKOVIĆ
biolog specijalista

Laboratorija za molekularnu i genetsku dijagnostiku neuroloških bolesti
Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Kontakt telefon - 0113064208
Milena (Zoran) Janković je rođena 1982. godine, u Beogradu, Republika Srbija. Diplomirala je 2008. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, sa prosečnom ocenom 9.19 čime je stekla zvanje diplomirani biolog. Doktorsku disertaciju, „Studija genetičke osnove Parkinsonove bolesti kod stanovništva Srbije“ je odbranila 2015. godine, pod mentorstvom Prof dr. Vladimira Kostića i Prof dr. Marije Guć – Šćekić. Zvanje biolog specijalista je stekla 2019.godine, na studijskom programu Genetika na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Tokom 2010. godine je bila angažovana na projektu Ministarstva za nauku i zaštitu životne sredine "Istraživanje kliničkih i genetičkih korelacija motornih i nemotornih ispoljavanja bolesti nevoljnih pokreta" pod rukovodstvom Prof. dr Vladimira Kostića. Od 2011. godine je angažovana u dva projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije: "Motorni i nemotorni simptomi parkinsonizma - kliničke, morfološke i molekularno - genetičke korelacije" (rukovodilac Prof dr. Vladimir Kostić) i "Analiza genetičkih markera mišićne distonije" (rukovodilac Prof dr. Ivana Novaković). Od 2013. godine je zaposlena na radnom mestu Diplomirani biolog u Laboratoriji za genetičku i molekularnu dijagnostiku neuroloških bolesti, na Klinici za neurologiju, Kliničkog centra Srbije, a 2019. godine je imenovana za šefa navedene laboratorije. Autor je i koautor je u više desetina radova objavljenih u prestižnim međunarodnim časopisima i dopitnik je stipendija za učešće je na velikom broju internacionalnih i nacionalnih skupova.
Edukacija Internacionalnog društva za Parkinsonovu bolest i poremećaje pokreta "Ataksija i srodni poremećaji" – Stokhom, Švedska, 2019.
Biolog specijalista – Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu, 2019.
Doktor bioloških nauka – Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu, 2015.
Edukacija Internacionalnog društva za Parkinsonovu bolest i poremećaje pokreta "Genetika Parkinsonove bolesti i drugih parkinsonih simptoma u kliničkoj praksi" – Atina, Grčka, 2014.
Diplomirani biolog – Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu, 2008.
neurogenetika, genetika neurodegenerativnih bolesti
Internacionalno društvo za Parkinsonovu bolest i poremećaje pokreta (MDS)
Društvo genetičara Srbije (DGS)
Evropska Akademija Neurologije (EAN)