Home Aktuelnosti Arhiva In memoriam – sestra Vinka Bojić (1952-2020)
In memoriam – sestra Vinka Bojić (1952-2020)

Viša medicinska sestra Vinka Bojić bila je jedna od glavnih sestara Klinike za neurologiju. Davne 1971. godine svoj profesionalni put započela je kao pripravnik na tadašnjoj Neuropsihijatrijskoj klinici. Završila je Višu medicinsku školu u Beogradu 1979. godine, a od 1981. postaje glavna sestra Odeljenja za imunski posredovana oboljenja i Odeljenja za epilepsije. Na ovoj poziciji ostaje do odlaska u penziju 2014. godine.

Sestra Vinka je jedan od osnivača Neuroimunološke laboratorije. Više puta je boravila na stručnom usavršavanju u inostranstvu, uključujući Laboratoriju za likvor Instituta Karolinska u Stokholmu, Odeljenje za neuroimunologiju Instituta za neurologiju “Queen Square” bolnice u Londonu, bolnicu Mubarak Al-Kaber u Kuvajtu i Bolnicu “Rebro” u Zagrebu. Sestra Vinka svoja znanja nesebično je prenosila sestrama i saradnicima. Bila je izvrsni profesionalac, veliki uzor i strpljiva učiteljica. Bila je posvećena profesiji medicinske sestre, požrtvovana, vredna, skromna i uvek spremna da pomogne, tiho i nenametljivo, kako to veliki ljudi rade.

Neka joj je večna slava i hvala!