Home Forum
Dobro došli, gost

Život osoba koje boluju do epilepsije
(1 pregleda) (1) gost
Diskusija o epilepsiji

TEMA: Život osoba koje boluju do epilepsije

Život osoba koje boluju do epilepsije pre 13 godina, 1 mesec #3

  • rile
Ovo su stranice predviđene za diskusiju o životu obolelih od epilepsije, brigama, problemima, savetima, ohrabrenjima...
Poslednja izmena: pre 13 godina, 1 mesec od .

Odg: Život osoba koje boluju do epilepsije pre 13 godina, 1 mesec #4

  • milica
"bolujem" od farmakorezistentne epilepsije. na skorasnjoj kontroli predlozena mi je mogucnost lecenja hiruskim putem.
jos uvek nisu sprovedena ispitivanja, nisam jos uvek bila u bolnici tako da ne znam da li je moguca operacija ali bih volela da se javi neko ko je imao napade i kome je hiruskim putem sprecena dalja "bolest".

Odg: Život osoba koje boluju do epilepsije pre 13 godina, 1 mesec #5

  • rile
Milice,

kod nas je do sada operisano 15 bolesnika sa epilepsijom. Svake nedelje ili redje po jedan oboleli, u ptoeklih nekoliko nedelja i meseci. Do sada nije bilo ozbiljnih komplikacija, ali je previse rano da se govori o punom uspehu dok kod svih ne protekne godinu dana od operacije. Samo je nekoiko obolih uslo u jednogodisnju remisiju (prekid) napada. Od njih je jedan na nasim stranicama (Zoran Radicevic) i one nema napade posle operacije godinu dana. Ostali su nekoliko nedelja do meseci iza operacije, oni takodje nemaju napade od kada su operisani i mi se nadamo da ce svi proci kao Zoran.
Jos nekoliko bolesnika ceka na operaciju (operaciiona sala je za bolesnike sa epiepsijom dostupna jednom nedeljno).
Bilo bi dobro da se i neko od tih ljudi javi na ovaj forum.

POzz

Re: Odg: Život osoba koje boluju do epilepsije pre 13 godina #6

  • milica
bilo bi divno da se jave oni koji cekaju na operaciju. volela bih da cujem i njihove reci. hvala rile na odgovoru.

Odg: Re: Odg: Život osoba koje boluju do epilepsije pre 13 godina #10

  • ivana
moj brat takodje boluje od farmakorezistene epilepsije i takodje mu je predlozena mogucnost operativnog zahvata naravno prvo obavljanja analiza na kc ,pa me zanima kao i milicu da li bi se neko javio ko je vec imao takvog iskustva da kaze svoje misljenje ,puno bi nam znacilo:cheer:

Odg: Re: Odg: Život osoba koje boluju do epilepsije pre 12 godina, 6 meseci #70

  • MarijanaM
Je l' to postaje praksa da se pacijenti sa dijagnozom farmakorezistentne epilepsije šalju na ispitivanja i eventualno operaciju?
Sa mojom epilepsijom doktor ne zna šta će i danas je tati tako nešto spomenuo.
Poslednja izmena: pre 12 godina, 6 meseci od .
Vreme za pravljenje stranice: 0.08 sekundi

Webinari na Internetu

Predvideli smo da se svakog trećeg četvrtka, sa početkom u 12 časova, u mesecu stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našoj klinici. Detaljnije na ovom linku.

 

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.

Spisak stručnih radova zaposlenih na Klinici za neurologiju u periodu od 1981. godine do današnjih dana. Spisak možete pogledati ovde.