Home Forum
Dobro došli, gost
Diskusija o epilepsiji
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: uticaj eftila

uticaj eftila pre 10 godina, 10 meseci #547

  • borota123
Interesuje me da li lek eftil utice na plodnost kod zena posto sam cula da moze da izazove pojavu cisti na jajnicima? Pozdrav

Odg: uticaj eftila pre 10 godina, 10 meseci #548

  • bianca
Moze da izazove ciste i krvarenja,ja sam imala problem te vrste koji me je umalo kostao i zivita.Eftil spada u toksicnije lekove.

Odg: uticaj eftila pre 10 godina, 10 meseci #553

  • rile
Valporicna kiselina (Eftil kod nas u apotekama) je povezan sa policisticnim ovarijalnim sindromom. Ipak, ova povezanost je mnogoznacna (ovaj poremecaj se javlja i bez ovog leka). Policistini ovarijalni sindrom je povezan sa neredovnim menstruacijama ali i nekim drugim endokrinoloskim smetnjama.
Ovaj lek je povezan sa pojavom nakaznosti ploda (do 25% sanse) kod trudnica koje piju ovaj lek u toku trudnoce.
S druge strane, ovaj lek je najbolji u kontrolisanju generalizovane epilepsije prema vise objavljenih studija. Stoga, izbor ovog leka zavisi od indikacije za lecenje, potencijala za reproduksiju, drugih bolesti itd.

Odg: uticaj eftila pre 10 godina, 10 meseci #555

  • MarijanaM
Pre mesec dana je objavljena studija da žene koje piju valproate tokom trudnoće mogu roditi autističnu decu (ne znam da li je medicinski korektno napisano "autuističnu decu"). To je "nakaznost ploda"?

@borota123, @blanca Nisam podnosila Eftil ali ni imala problema sa krvarenjima, cistama. Sve je bilo Ok s te strane.

Odg: uticaj eftila pre 10 godina, 10 meseci #556

  • bianca
Definitivno nije naivan lek ,pogotovo za trudnice.Meni su i transaminaze bile povecane,a morali su da mi rade odredjivanje koncentracije leka u krvi pred kontrolu,a ne znam i zasto sam ga pila,tad nisam imala nikakve simptome,sem glavobolje.Cini mi se da mi je on i izazvao sadasnje pometnje. Sad me ovo tako psihicki ubija. Drago mi je da te je taj problem zaobisao

Odg: uticaj eftila pre 10 godina, 10 meseci #557

  • borota123
Meni je ginekolog rekao da imam 3 manje cistice na jajniku,ali da to nije nista strasno,doduse to je bilo u avgustu,ali imam redovne cikluse.
@bianca kada sam pocela da uzimam eftil(a uzimam ga vec 10god.),stalno sam bila pospana,ali nista sem toga nije bilo,sada se super osecam.
Hvala puno svima na informacijama
  • Strana
  • 1
  • 2
Vreme za pravljenje stranice: 0.08 sekundi

Webinari na Internetu

Predvideli smo da se svakog trećeg četvrtka, sa početkom u 12 časova, u mesecu stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našoj klinici. Detaljnije na ovom linku.

 

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.

Spisak stručnih radova zaposlenih na Klinici za neurologiju u periodu od 1981. godine do današnjih dana. Spisak možete pogledati ovde.