Home Forum
Dobro došli, gost
Diskusija o epilepsiji
  • Strana
  • 1

TEMA: Epilepsija i tudnoca

Epilepsija i tudnoca pre 10 godina, 5 meseci #666

  • Monroe
Prvi put sam izgubila svjest kada sam imala 13 godina, nakon pa mjeseci ponovo. Uradila sam EEG i doktori su mi rekli da imam epilepsiju. Prve tablete koje sam pocela piti bile su Eftil, njih sam pila oko 4 godina i ponovo sam imala napad, promjenila sam doktora i on mi je rekao da ta doza nije dovoljna za moju kilazu, pa su mi uveli i Lamictal jer kako on kaze bolje reaguje. Pila sam Eftil zajedno sa Lamictalom do prije 2 godine, napade nemam vec 6 godina, imala sam nesvjestice ali nisu bili napadi, samo blagi gubitak svjesti. Postepeno smanujem i Lamictal, trenutno pijem 175 mg dnevno, moja dijagnoza je farmakorezistentna epilepsija G40.3 Anaemia i G40.3 Anaemia syderopenica, nekad jedno, a nekad drugo pise na nalazu. Na netu ne mogu da nadjem neki pouzdan clanak o tome. Zanima me da li je to ista dijagnoza i da li se moze izlijeciti? S obzirom da sad imam 24 godine i planiram da osnujem porodicu, da li uopste smijem da ucinim taj korak, da li skode plodu tablete i jel osobe koje imaju epilepsiju uopste smiju radjati? Unaprijed hvala

Re: Epilepsija i tudnoca pre 10 godina, 5 meseci #667

  • rile
Anemija i epilepsija nemaju povezanost. Sideroponicna anemija je znak pomanjkanja gvozdja i posleicne anemije i leci se nadoknadom gvozdja. G40.3 je samo oznacavanje podtipa epilepsije pream sifrarniku ICD 10 koji najbolj ene korelise sa nasim saznajnjima o podtipovima epilepsije i zarpavo sluzi za administrativnu obradu podataka, a manje je od znacaja u medicinskom smislu. dakle sve vreme u izvestajima, prema ovome sto ste naveli postoji ista dijagnoza.
kombinacija eftila i lamictala nije najbolje resenje za trudnocu. ukoliko je moguce, potrebno je da se porbaju druge mogucnosti u dogvorou sa neurologom. naravno, trudnoca treba da bude planirana. zene sa epilepsijom naravno smeju da radjaju ali je za ovaj proces potrebno nadgledanje epileptologa.
  • Strana
  • 1
Vreme za pravljenje stranice: 0.07 sekundi

Webinari na Internetu

Predvideli smo da se svakog trećeg četvrtka, sa početkom u 12 časova, u mesecu stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našoj klinici. Detaljnije na ovom linku.

 

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.

Spisak stručnih radova zaposlenih na Klinici za neurologiju u periodu od 1981. godine do današnjih dana. Spisak možete pogledati ovde.